Agenter

Digital Edge Subsea säljer direkt till kunder världen över, men om du skulle föredra att arbeta med en lokal agent finns en lista över våra agenter nedan. Om du är intresserad av att bli agent för Digital Edge Subsea kontakta oss.

C.‎A.‎ Richards & Associates, Inc.‎

10801 Hammerly Blvd,
Suite 202
Houston, TX 77043

Tel: 281-531-7417
Fax: 281-531-7456

Oceanvision Pte Ltd

Box No. 5024 (‎Drilltech House - Block 105)‎
Loyang Offshore Supply Base
Loyang Crescent
Singapore 508988

Contact: Ian Johnson (‎Managing Director)‎
Tel: +65 6542 1800
Fax: +65 6542 0879

RTS

Sjøensvegen 52
N-4270 Åkrehamn
NORWAY

Tel: +47 52 81 47 60

Saab Seaeye Limited

20 Brunel Way
Segensworth
Fareham
Hampshire
PO15 5SD
United Kingdom

Tel: +44 (0)1489 898000
Fax: +44 (0)1489 898001

Seatronics Ltd (‎Aberdeen)‎

Denmore Industrial Estate
Bridge of Don
Aberdeen, AB23 8JW
United Kingdom

Tel: +44 (0)1224 853100 (‎24 hour)‎
Fax: +44 (0)1224 853101
E-post: aberdeen@seatronics-group.com

Seatronics Ltd (‎Abu Dhabi)‎

P.O Box 71908
Mina Zayed Port
United Arab Emirates

Tel: +971 2 673 3435 (‎24 hour)‎
Fax: +971 2 673 4377
E-post: abu.dhabi@seatronics-group.com

Seatronics Inc (‎Houston)‎

1319 W. Sam Houston Pkwy N.
Suite 150
Houston, Texas 77043
United States

Tel: +1 713 464 3311 (‎24 hour)‎
Fax: +1 713 464 6111
E-post: houston@seatronics-group.com

Seatronics do Brazil

Rua Saturno, No 402
Granja dos Cavaleiros
CEP 27930 - 190
Macaé, RJ, Brazil

Tel: +55 22 2765 7630 (‎24 hour)‎
E-post: brazil@seatronics-group.com

Seatronics Inc (‎New Iberia)‎

719 Hwy 90 East
New Iberia
Louisiana, 70560
United States

Tel: +1 337 365 8335 (‎24 hour)‎
Fax: +1 337 365 8705
E-post: new.iberia@seatronics-group.com

Seatronics Pte Ltd (‎Singapore)‎

Loyang Offshore Supply Base
25 Loyang Crescent
TOPS Ave 3, Block 302, #02-04
Mailbox 5041, Singapore 508988

Tel: +65 6545 7155 (‎24 hour)‎
Fax: +65 6545 3717
E-post: singapore@seatronics-group.com

Ackrediterad av Singapore Customs med en Tier Three Control License för Strategic Goods.

Soil Machine Dynamics Ltd (‎SMD)‎

Turbinia Works
Davy Bank
Wallsend
Newcastle upon Tyne
NE28 6UZ
United Kingdom

Tel: +44 (0) 191 234 2222
Fax: +44 (0) 191 234 0444

Specialist Offshore Services Pty Ltd

4 Atoll Court
MULLALOO WA
Australia 6027

E-post: support@specialistoffshore.com
Craig Black: 0416 281 516
Colin: 0427 080 404